Operacja wspierana w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
Dzień Otwarty w MCK OHP w Busku-Zdroju
W ramach promowania usług Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz projektu „Gwarancje dla młodzieży”, 19 listopada, w buskim MCK zorganizowano Dzień Otwarty.
Podczas tej akcji promocyjnej zachęcaliśmy młodzież poszukującą pracy, zamieszkującą powiat buski, do korzystania z usług OHP. Informowaliśmy o możliwości skorzystania z pośrednictwa pracy, zarówno na polskim rynku pracy, jak również rynkach innych krajów Unii Europejskiej. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy udostępnionymi nam przez lokalnych pracodawców, jak również międzynarodowe agencje pośrednictwa pracy.
Doradca zawodowy buskiego MCK, zachęcał ponadto do wzięcia udziału w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy, udzielił wskazówek dotyczących sporządzania dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej. Dostarczył informacji dotyczących projektu „Gwarancje dla młodzieży”. Młodzież dowiedziała się, że jest to propozycja Komisji Europejskiej przedstawiona w ramach Pakietu na rzecz zatrudnienia młodzieży, polegająca na zapewnieniu wszystkim młodym ludziom w wieku do 25 lat, którzy nie mają zatrudnienia, ani nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu, dobrej oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu w ciągu czterech miesięcy od zakończenia kształcenia formalnego lub utraty pracy.
Wielu uczestników Dnia Otwartego bardzo zainteresowały powyższe tematy. Młodzież zadeklarowała udział w naszych najbliższych targach pracy, które odbędą się już 10 grudnia, jak również w innych formach wsparcia, omawianych podczas spotkania.
Fot. 1. Dzień Otwarty w MCK OHP w Busku-Zdroju
Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Ścióg
|