REKRUTACJA PRACOWNIKÓW DLA ALMA &ALPINEX S.A. PIEKOSZÓW

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we współpracy z Rejonowym Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego Młodzieży, w dniu 26.02.2016 r. przeprowadziło kolejny etap cyklu rekrutacyjnego dla kandydatów do pracy na etatach fakturzystka oraz recepcjonistka. Rekrutacja została przeprowadzona dla Alma & Alpinex S.A. do Świętokrzyskiego Centrum Logistyki Alma&Alpinex S.A. w Piekoszowie. Rekrutacja realizowana jest w ścisłej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Kielcach oraz Gminą Piekoszów.

Kierownik Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży Janusz Marszycki poinformował chętnych do pracy, iż cykl rekrutacyjny obejmuje sprawdzenie kwalifikacji i przydatności do stanowiska pracy na fakturzystę i recepcjonistę. Następnie zakwalifikowanie kandydatów, spełniających określone przez pracodawcę wymogi, na szkolenia indywidualne w zakresie przygotowania do wykonywania pracy na danym stanowisku. Efektem końcowym procesu rekrutacyjnego będzie przyjęcie do pracy w Alma&Alpinex S.A.

Doradca zawodowy – Beata Szwed podczas warsztatów zaprezentowała kilka szablonów redagowania dokumentów aplikacyjnych. Podkreśliła, że dobrze zredagowany życiorys i list motywacyjny to świadectwo dokonań zawodowych, prezentujące całą karierę zawodową. Główną rolą dokumentów aplikacyjnych jest wzbudzenie zainteresowania pracodawcy kandydatem, zachęcenie go do spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej i wywołanie wrażenia, że dzięki zatrudnieniu danej osoby firma może zyskać pożądanego pracownika. Doradca zawodowy zwróciła uwagę jak ważne jest przygotowanie się do napisania dobrego CV. Odradzała korzystania z gotowych dokumentów aplikacyjnych, których wzory można znaleźć w internecie. Zwróciła uwagę, iż list motywacyjny nie może być powieleniem CV, lecz powinien rozbudować te elementy życiorysu, które są dla pracodawcy najistotniejsze.

Udzielając porad doradca zawodowy MCIZ Beata Szwed i Katarzyna Kabata stażysta MCIZ podkreślały fakt, iż aby lepiej rozumieć siebie, człowiek powinien dobrze rozpoznawać swój potencjał zawodowy: własne potrzeby, obszary preferencji, zainteresowań, zdolności i talentów. Zarówno nabyta wiedza jak i umiejętności mogą być wykorzystane w wykonywaniu różnych prac i na różnych stanowiskach. Podkreślano, iż im wcześniej młody człowiek zostanie uświadomiony co do własnych predyspozycji zawodowych tym bardziej będzie pewny w podejmowaniu decyzji o dalszej ścieżce edukacyjnej jak i zawodowej.

Podczas warsztatu dla wybranych kandydatów dokonano bilansu własnych umiejętności, zainteresowań i predyspozycji zawodowych realizowanych w pracy zawodowej za pomocą testu Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych. Zidentyfikowano umiejętności i mocne strony ponieważ pracownik oferuje swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje, które pozwalają mu dobrze wykonywać obowiązki zawodowe..

W procedurze rekrutacyjnej wzięło udział 14 osób. Do rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych przez pracodawcę zakwalifikowano 6 osób. Po zakwalifikowaniu przez pracodawcę 3 osoby zostaną objęte indywidualnymi szkoleniami finansowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, które przeprowadzi Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży oraz zawarte zostaną umowy o pracę zgodnie z Kodeksem Pracy.

 

Fot. 1. Kierownik ROSZM Janusz Marszycki podczas spotkania

 

Fot. 2. Doradca zawodowy Beata Szwed i stażysta Katarzyna Kabata podczas analizy testu KZZ

 

Autor tekstu i zdjęć: Janusz Marszycki i Beata Szwed