
Szkolenia zawodowe w Pińczowie zakończone
W Młodzieżowym Centrum Kariery w Pińczowie zakończyły się szkolenia zawodowe przewidziane na IV kwartał 2014 roku, realizowane w ramach utrzymania rezultatów unijnego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.
Odbiorcami kursów była młodzież w wieku 18-25 lat, z tzw. grupy NEET (osoby niepracujące/bierne zawodowo, niekształcące się i nieszkolące się). Uczestnicy mogli podnieść swoje kwalifikacje w szkoleniach takich jak: „Magazynier z obsługą wózka jezdniowego”, „Obsługa suwnic sterowanych z kabiny kat. I S”, „Kosmetyczka z elementami wizażu” czy „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej”. Łącznie w czterech szkoleniach wzięło udział 35 osób. Beneficjenci zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną, która była weryfikowana przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową.
Głównym celem podczas organizowania kursów przez MCK w Pińczowie, było nadanie beneficjentom takich umiejętności i uprawnień, by w jak najkrótszym czasie znaleźli zatrudnienie na lokalnym rynku pracy. Dlatego też, zajęcia oraz tematyka szkoleń zostały tak dobrane, aby stworzyć beneficjentom, maksymalne szanse na znalezienie zatrudnienia po zakończonej ścieżce wsparcia.
Fot. 1. Beneficjenci podczas zajęć teoretycznych
Fot. 2. Egzamin praktyczny z obsługi wózka jezdniowego
Fot. 3. Zajęcia praktyczne podczas kursu - sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej
Fot. 4. Zajęcia praktyczne podczas kursu - obsługa suwnic sterowanych z kabiny kat. I S
Autor tekstu i zdjęć: Michał Kasica
|