
Operacja wspierana w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
Grupowe zajęcia z doradcą w Ostrowcu Świętokrzyskim
Dużo inspiracji do dalszych działań przyniosły zajęcia grupowe z doradcą zawodowym zrealizowane w dniach 5-7 listopada, w ramach projektu „Równi na rynku pracy” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Warsztaty miały na celu pobudzenie uczestników do odkrycia energii, jaką w sobie kryją, oraz ukierunkowanie jej we właściwą stronę. Warsztaty obfitowały w ćwiczenia dotyczące odkrywania typów osobowości, pułapki myślenia wertykalnego, komunikacji interpersonalnej, myślenia kreatywnego i zagadnień dotyczących kreowania własnej przyszłości poprzez krytyczne myślenie.
Uczestnicy zmagali się z „lotem na księżyc”, zastanawiali się „kto kieruje moim życiem?” a także próbowali ułożyć „jajo Kolumba”. Ćwiczenia sterowane pozwalały na odkrycie umiejętności, o jakie nie podejrzewali siebie uczestnicy warsztatów. Mocno zaangażowali się również w tworzenie profesjonalnego życiorysu, jako swojej wizytówki do pracodawcy.
Dodatkowych informacji, dotyczących projektu udzielały: opiekun grupy - Agata Baka i tutor - Karolina Stojek, podczas spotkania drugiego dnia warsztatów.
Fot. 1-13. Uczestnicy warsztatów podczas pracy
Autor tekstu i zdjęć: Lidia Żak
|