
Osobiste Portfolio Kariery - kolejne warsztaty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej
26 maja, beneficjenci projektu systemowego „OHP jako realizator usług rynku pracy” młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w zajęciach mających na celu przygotowanie do przemyślanego zaplanowania swojej przyszłości edukacyjnej oraz zawodowej.
Zaplanowanie kariery to klucz do osobistego sukcesu. Na zajęciach, doradca zawodowy - Zofia Nikodem przedstawiła i uczestnikom zajęć narzędzie jakim jest „Portfolio Kariery”. Omówiła korzyści jakie daje opracowanie swojego indywidualnego portfolio.
Portfolio może stworzyć każdy, kto w sposób świadomy chce planować swoją przyszłość. To narzędzie, które bardzo dobrze sprawdza się w długim procesie planowania ścieżek kariery przez osoby w każdym wieku i każdym momencie życia. Jest metodą zbierania, kompletowania i prezentowania informacji o sobie, własnym potencjale edukacyjnym i zawodowym, sukcesach, mocnych stronach oraz wszelkich danych potrzebnych do rozwoju kariery.
Beneficjenci podczas zajęć dowiedzieli się, że Portfolio należy tworzyć: regularnie, systematycznie, przez długi okres, samodzielnie lub z pomocą doradcy. Projekt jest współfinansowany z funduszy UE, ze środków EFS.
Fot. 1. Pogadanka doradcy
Fot. 2. Uczestnicy zajęć - młodzież z technikum o profilu organizacja reklamy
Autor tekstu: Zofia Nikodem
Autor zdjęć: Zofia Nikodem, Edyta Szczerba
|