
Szkolenie Kadry w Środowiskowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie - „Nowe spojrzenie na narkotyki”
W piątek, 25 kwietnia, Kadra Środowiskowego Hufca Pracy wzięła udział w szkoleniu prowadzonym przez st. Aspiranta, Michała Kowalczyka z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie pod hasłem „Nowe spojrzenie na narkotyki”.
Głównym tematem warsztatów były środki odurzające ich rodzaje oraz oddziaływanie na człowieka. Wielkim zainteresowaniem pracowników okazała się przygotowana na tę okazję prezentacja multimedialna, na której można było zobaczyć zakazane substancje. Zebrani zostali zapoznani z ich działaniem oraz symptomami zewnętrznymi mogącymi świadczyć o ich zażywaniu. Podczas szkolenia policjant wytłumaczył, kiedy dorosłemu mającemu kontakt z małoletnim powinna „zapalić się czerwona lampka”, pokazał, jak wyglądają narkotyki i inne substancje odurzające, jakie jest ich działanie, objawy, które powinny nas zaalarmować.
Na koniec spotkania w ramach kampanii społecznej „Kieruj się rozsądkiem”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyświetlono film profilaktyczny „Życie jest zbyt cenne nie zostawiaj go na drodze”. Omówiono zagrożenia, wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa, brawury oraz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie.
Szkolenie Kadry pracującej z młodzieżą służyło uzupełnieniu wiedzy dotyczącej rozpoznawania osób znajdujących się pod wpływem narkotyku i osób uzależnionych od środków narkotycznych. Ważnym celem szkolenia było przekazanie wiedzy umożliwiającej udzielenie pomocy i zapobieganie uzależnieniu młodzieży znajdującej się w początkowym okresie zażywania narkotyków. Wielokrotnie, poruszane kwestie wywołały dyskusję, co świadczy o celowości szkolenia
Fot. 1. Rozpoczęcie szkolenia przez st. aspiranta Michała Kowalczyka z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie
Fot. 2. Kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie biorąca udział w szkoleniu
Fot. 3. Projekcja filmu profilaktycznego „Życie jest zbyt cenne - nie zostawiaj go na drodze”
Autor tekstu: Magdalena Suszalska-Świeca
Autor zdjęć: Bożena Kucybała, Jan Habel
|