Segregacja odpadów w 13-1 Środowiskowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie
Odpady są jednym z najważniejszych problemów środowiskowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Średnio każdy Polak wytwarza ok 300 kilogramów odpadów komunalnych.
6 lutego, w 13-1 Środowiskowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie, odbyły się warsztaty szkoleniowe dla młodzieży „Jak segregować śmieci?” Kierownik świetlicy, pani Małgorzata Kajzik, zapoznała uczestników z rodzajami odpadów, które nadają się do recyklingu, w jaki sposób segregować śmieci oraz jakie korzyści płyną z segregacji i recyklingu odpadów.
Następnie, młodzież przystąpiła do segregowania śmieci na: szkło, plastik, papier i metal (puszki, zakrętki). Po zakończeniu czynności okazało się, iż najwięcej miejsca w workach zajęły plastiki. Uczestnicy spostrzegli, że oprócz segregacji odpadów należy umiejętnie je składować. Butelki po napojach zostały zgniecione, w związku z czym zajęły mniej miejsca w workach.
Warsztaty zakończyły się stwierdzeniem „Nie woźmy powietrza na wysypisko śmieci”
Fot. 1,2,3,4. Uczestnicy podczas zajęć edukacyjnych
Autor tekstu: Bożena Kucybała
Autor zdjęć: Magdalena Suszalska-Świeca
|