W poniedziałek w Starachowicach rozpoczął się kurs cukienik I i II stopnia organizowany przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w Cukierni Heka w Starachowicach. Uczestnikami kursu są absolwenci Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach w zawodzie kucharz – 6 osób oraz uczestnicy z klas trzecich – 4 osoby.
Podczas rekrutacji doradca zawodowy MCK w Starachowicach Katarzyna Misiowiec podkreślała znaczenie dodatkowych kwalifikacji w karierze zawodowej. Zakwalifikowane osoby wykazały duże zainteresowanie i predyspozycje do pracy w gastronomii i cukiernictwie.
Program szkolenie obejmuje warsztaty cukiernicze, sporządzanie różnego rodzaju ciast i wyrobów cukierniczych jak również podstawy dekorowania. Uczestnicy w dniu rozpoczęcia szkolenia otrzymali nową odzież roboczą dostosowaną do specyfiki wykonywanych zajęć praktycznych. Kurs cukiernik jest bezpłatny dla młodzieży.
Szkolenie zakończone będzie egzaminem przed komisją powołaną przez organizatora.
Zdjęcie 1,2,3,4 rozpoczęcie szkolenia cukiernik
Tekst i zdjęcia Katarzyna Misiowiec