MŁODZIEŻ ŚWK OHP RYWALIZOWAŁA ZE SOBĄ PODCZAS WOJEWÓDZKIEJ SPARTAKIADY LEKKOATLETYCZNEJ

19 października 2017 roku w Jędrzejowie odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna, w której udział wzięło 30 uczestników ŚWK OHP. Każda z jednostek przygotowała pięcioosobową reprezentację, składającą się z trzech chłopców i dwóch dziewcząt. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: bieg na 100 m chłopców, bieg na 100 m dziewcząt, skok w dal chłopców, skok w dal dziewcząt, pchnięcie kulą chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt, bieg na 1000 m chłopców oraz sztafeta mieszana.

Młodzież ŚWK OHP rewelacyjnie poradziła sobie ze wszystkimi konkurencjami. Niektórzy zawodnicy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami sportowymi i stawali na podium kilkukrotnie. Do takich osób z pewnością należała Emilia Drej, reprezentantka 13-3 HP w Kielcach, która zajęła pierwsze miejsce w biegu na 100 metrów oraz w skoku w dal. Podobnie Katarzyna Grudziecka z OSiW Starachowice, która zdobyła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą oraz dwukrotnie trzecie miejsce – w biegu na 100 m oraz w skoku w dal. Rekordzistą był jednak Michał Domański, który zajął pierwsze miejsce aż w trzech konkurencjach – skok w dal, bieg na 100 m oraz pchnięcie kulą. W biegu na 1000 m zwyciężył Patryk Robota z 13-1 ŚHP Jędrzejów.

W trakcie Wojewódzkiej Spartakiady Lekkoatletycznej wybrano także najlepsze drużyny. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci 13-1 ŚHP Jędrzejów, drugie 13-3 HP w Kielcach, a trzecie młodzież z OSiW Starachowice. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzenie pucharami, dyplomami, a zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali również torby sportowe.

Wojewódzka Spartakiada Lekkoatletyczna miała na celu wzrost aktywności fizycznej młodzieży, poprawę sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim integrację młodzieży. Obserwacja zachowań uczestników zawodów pozwala stwierdzić, że dla młodzieży ŚWK OHP sport jest zarówno pasją i przyjemnością. Dowodem tego były uśmiechy na twarzach oraz rywalizacja motywująca do zwycięstwa.

Autor tekstu i zdjęć: Izabela Gajewska