WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OHP

22 listopada 2019 roku na hali Centrum Kultury i Sportu  w Chęcinach odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej  OHP. Do zmagań przystąpiło 6 drużyn. O godz. 9:00 turniej otworzyła Pani Lucyna Brelska  – Zastępca  Wojewódzkiego Komendanta OHP w Kielcach. Kapitanowie drużyn losowali podział na grupy. W pierwszej grupie znalazły się: 13-1 OSiW Starachowice, 13-1 HP Skarżysko – Kamienna, 13-5 HP Końskie. Drugą grupę wylosowały  zespoły: 13-3 OSiW Pińczów, 13-2 OSiW Jędrzejów oraz 13-3 HP Kielce.

Wszystkie spotkania w grupach były zacięte i wyrównane. Zawodnicy podczas zmagań wykazali się dużym zaangażowaniem oraz wysokim poziomem umiejętności piłkarskich.

13-3 HP Kielce – 13-2 OSiW Jędrzejów- 4:0

Po zakończeniu fazy grupowej do drugiej rundy rozgrywek zakwalifikowały się 4 drużyny:

13-1 OSiW Starachowice, 13-1 HP Skarżysko – Kamienna, 13-3 OSiW Pińczów, 13-3 HP Kielce.

Po przepisaniu wyników spotkań bezpośrednich, rozegrano 2 mecze II fazy:

13-1 OSiW Starachowice – 13-1 HP Skarżysko – Kamienna – 3:2

13-3 OSiW Pińczów – 13-3 HP Kielce – 3:2

W meczu o III miejsce zmierzyły się ze sobą zespoły z Kielc i Skarżyska –  Kamiennej. Po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyli chłopcy ze Skarżyska – 2:1

W wielkim finale zagrały dwie najlepsze drużyny 13-1 OSiW Starachowice oraz 13-2 OSiW Pińczów. Zwyciężyła drużyna ze Starachowic wynikiem 3:1

Zwycięzcom Turnieju Piłki Nożnej OHP Pan Jacek Sabat – Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach wręczył pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Piotr Szwajcer z 13-1 OSiW Starachowice został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Gratulujemy najlepszym drużynom. Dziękujemy wychowawcom jednostek terenowych ŚWK OHP w Kielcach za pomoc w organizacji turnieju.

Autor tekstu: Bożena Barwinek

Autor zdjęć: Dawid Wojtasiak