OCHOTNICZE HUFCE PRACY
ŚWIĘTOKRZYSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA
                         
Świętokrzyska WK OHP  
ul. Wrzosowa 44  
25-211 Kielce  

tel./fax: (041) 200 17 50  
(041) 200 17 60   
Aktualności Przetargi Biuletyn Kontakt Partnerzy Strona główna


EUROPEJSKIE ŚWIĘTO JABŁKA W OBRAZOWIE

W dniach 9 – 10 września 2017 r. w Obrazowie odbyło się Europejskie Święto Jabłka XVIII Jabłkobranie 2017, na które zapraszali organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna, Wójt Gminy oraz Samorząd Gminy Obrazów. Patronat honorowy nad świętem objęli Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Tegoroczne Święto Jabłka rozpoczęło się w sobotę 9 września blokiem rekreacyjno-sportowym, którego uczestnicy w biegach przełajowych walczyli o „Kryształowe Jabłko” Wójta Gminy Obrazów. W tym dniu zaplanowane były także wykłady specjalistów z zakresu zdrowego odżywiania oraz ekologicznych zastosowań w sadownictwie. W części artystycznej sobotniego programu imprezy znalazły się koncerty zespołów: Defis, Effect oraz TEX.

Część oficjalno – obrzędowa jedynych sadowniczych Dożynek w Polsce rozpoczęła się w niedziele 10 września, od Mszy Św. Dziękczynno – Błagalnej oraz uroczystego przemarszu korowodu dożynkowego. Na uczestników dożynek czekały także liczne atrakcje i stoiska wystawiennicze prezentujące płody rolne, wyroby kuchni regionalnej, rękodzieła artystycznego oraz sztuki ludowej. W tym dniu uroczystość uświetniły występy artystyczne kapeli folkowych, nie zabrakło występów młodych talentów oraz licznych konkursów, min. odbyły się XI Mistrzostwa w piciu soku jabłkowego. Gwiazdami wieczoru były zespoły: Piękni i Młodzi, Mofis oraz Stachursky. Imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Wśród licznych gości zaproszonych do przygotowania stoisk wystawienniczych podczas drugiego dnia dożynkowego święta tj. 10 września, nie mogło zabraknąć Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, którą reprezentowali: doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Sandomierzu i Staszowie oraz specjalista ds. rozwoju zawodowego i pośrednik pracy z Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Opatowie. Osoby odwiedzające stoisko ŚWK OHP mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z doradcami zawodowymi, uzyskać informacje o aktualnych ofertach pracy z kraju i zagranicy, zapoznać się z ofertą szkoleń kwalifikacyjnych realizowanych przez Ośrodki Szkolenia Zawodowego, a także uzyskać informacje o prowadzonych przez ŚWK OHP projektach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Zainteresowanym rozdano materiały informacyjno – promocyjne oraz zaproszono do korzystania z usług wszystkich jednostek ŚWK OHP.


Fot. 1. Stoisko ŚWK OHP podczas Europejskiego Święta Jabłka XVIII Jabłkobrania 2017 w Obrazowie


Fot. 2-3. Pracownicy ŚWK OHP podczas Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie


Fot. 4. Poseł na Sejm Pan Marek Kwitek podczas odwiedzin stoiska ŚWK OHP


Fot. 5-8. Uroczysta inauguracja sadowniczego święta w Obrazowie


Fot. 9. Uczestnicy dożynek


Fot. 10. Promocja ECAM


Fot. 11-25. Atrakcje dożynkowe


Autor tekstu: Monika Kozakiewicz

Autor zdjęć: Agnieszka Siuda, Monika KozakiewiczInformacje o ŚWK OHP
  Wojewódzka Komenda OHP
  Działalność
  Nasze jednostki
  Rekrutacja
  Absolwenci OHP
  Refundacja
  Projekty EFS
  Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
  Oferty pracy
  Komunikaty
  Komenda Główna OHP
Serwisy powiązane z OHP
  Wojewódzkie Komendy OHP
  Centra Kształcenia i Wychowania
  OHP dla Szkoły
Ministerstwa Rządu RP
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  MRPiPS
  MRR
Użyteczne linki
  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  Urząd Marszałkowski w Kielcach
  Urząd Miasta Kielce
  Miejski Urząd Pracy
  Powiatowy Urząd Pracy
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
  Portal Funduszy Strukturalnych
  Europejski Fundusz Społeczny
  EURES
  EURODESK
  EUROPASS
  PNWM  swietokrzyska@ohp.pl