OCHOTNICZE HUFCE PRACY
ŚWIĘTOKRZYSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA
                         
Świętokrzyska WK OHP  
ul. Wrzosowa 44  
25-211 Kielce  

tel./fax: (041) 200 17 50  
(041) 200 17 60   
Aktualności Przetargi Biuletyn Kontakt Partnerzy Strona główna


W AKADEMII HOLISTYCZNEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

„Zdrowy styl życia - kluczem do sukcesu” był tematem zajęć z doradcą zawodowym - Zofią Nikodem, w Młodzieżowym Centrum Kariery. 12 lipca, w ramach akcji „Lato z OHP”, dzięki uprzejmości trenerów z Akademii Holistycznej młodzież wraz z wychowawcą skarżyskiego hufca pracy odwiedziła również Akademię Holistyczną. O tym, co proponuje Akademia opowiedziała pani trener - Paulina Duda. Treningi indywidualne i grupowe tam prowadzone dla osób w każdym wieku, to przede wszystkim: szkoła podstawowa - dla modelowania ciała i dobrego samopoczucia, szkoła prywatna - zajęcia z trenerem personalnym, motywujące do wysiłku oraz osiągnięcia zamierzonych celów, treningi wybranych sztuk walki: Boks, Kick-boxing, K1, MMA, samoobrona dla kobiet i mężczyzn, wesoła szkoła: dla dzieci i młodzieży: gimnastyka sportowa, elementy gier i zabaw, gabinet fizjoterapii, obozy letnie i zimowe, prowadzenie dietetyczne, salon urody ze strefą piękna.

Chłopcy i dziewczęta zdobyli wiedzę o tym, że aktywność fizyczna to nie tylko trening ciała, ale także trening umysłu. Dzięki regularnym ćwiczeniom kształtujemy w sobie wiele cech i zyskujemy nowe umiejętności, które pomagają nam w życiu codziennym, dodają zaradności i pozytywnej energii. Ćwicząc ciało, ćwiczymy swój umysł. Cechy, które nabywamy w trakcie regularnego treningu to przede wszystkim: samodyscyplina, cierpliwość, pokora, akceptacja, radość, siła, pewność siebie.

Podczas zajęć z doradcą młodzież dowiedziała się, że nasza aktywność to kluczowy sposób na szczęśliwe życie, sukces osobisty i zawodowy. O tych kwestiach w całym świecie jest coraz głośniej. Dużo się mówi o zdrowej diecie, ruchu, czy szkodliwości alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, prowadzących do dwóch chorób cywilizacyjnych XXI wieku: uzależnień oraz depresji. Lepiej spędzać czas aktywnie, zdrowo żyć, posiadać pasje i uprawiać sport niż wpaść w pułapkę uzależnienia, z którego trudno się wyleczyć. Uzależnienie to przewlekła choroba wymagającego długotrwałego leczenia.


Fot. 1-4. Młodzież podczas zajęć z doradcą


Fot. 5-9. W Akademii Holistycznej


Autor tekstu: Zofia Nikodem

Autor zdjęć: Zofia Nikodem, Ireneusz KasprzykInformacje o ŚWK OHP
  Wojewódzka Komenda OHP
  Działalność
  Nasze jednostki
  Rekrutacja
  Absolwenci OHP
  Refundacja
  Projekty EFS
  Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
  Oferty pracy
  Komunikaty
  Komenda Główna OHP
Serwisy powiązane z OHP
  Wojewódzkie Komendy OHP
  Centra Kształcenia i Wychowania
  OHP dla Szkoły
Ministerstwa Rządu RP
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  MRPiPS
  MRR
Użyteczne linki
  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  Urząd Marszałkowski w Kielcach
  Urząd Miasta Kielce
  Miejski Urząd Pracy
  Powiatowy Urząd Pracy
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
  Portal Funduszy Strukturalnych
  Europejski Fundusz Społeczny
  EURES
  EURODESK
  EUROPASS
  PNWM  swietokrzyska@ohp.pl